Prekių katalogas

Kuo ypatinga turkiška kava?

 • Daugelis iš mūsų savo rytą pradeda nuo kavos puodelio, o šis ritualas neretai lydi mus visą dieną. Nors rytinė kava, kavos pertraukėlė su kolegomis ar apsilankymas kavinėje su mylimu žmogumi yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, visgi šis kvapnus gėrimas Europą pasiekė tik XVI amžiaus pabaigoje. Iki tol ji buvo geriama tik Rytuose. O Europoje, manoma, kad pirmasis kavos puodelis buvo išgertas Venecijoje.

  Žymiausios kavos rūšys (arabika ar robusta) tikrai puikuojasi kone kiekvienuose namuose. Juoda kava, kava su pienu, cappuccino, latte, flat white - kas gi nėra skanavę šių gėrimų? Nuo skirtingų kavos rūšių iki kavos paruošimo būdų: kavos asortimentas tikrai gausus! Bet ar esate girdėję, kuo išsiskiria turkiška kava?

  Turkiška kava - dar vadinama Mokka - yra gaminama iš Jemene augančių kavamedžių. Mokka – taip vadinasi ir uostas Jemene, į kurį ir buvo atvežta kava iš Etiopijos ir greitai paplito visame Rytų pasaulyje. 

  Turkiška kava išskirtine ir tuo, jog ji sumalama itin smulkiai. Malta kava turi priminti dulkeles. Tokiam kavos birumui  pasiekti tinka tikrai ne visos kavamalės. Įdomu tai, jog kavos mašinėlės, skirtos malti ranka, išgauna geriausią rezultatą.

  Kavos pateikimas taip pat yra labai svarbus. Turkiška kava yra verdama metaliniame indelyje, vadinamame „Cezve“ (tarti čezve) . Kavą reikia berti į jau šiltą, tačiau dar ne verdantį vandenį. Į Cezve kavinuką dedami apie du šaukšteliai kavos. Kavą reikia virti ant lėtos ugnies, kol vanduo užverda. Verdant turi pasklisti kavos kvapas. Jei užvirsite vandenį per greitai, kavos aromatas nespės atsiskleisti. Verdant kavą, jokiu būdu negalima jos maišyti!

  Paruošta turkiška kava būtinai patiekiama su tirščiais puodelyje ir saldi! Nesaldintos kavos turkas tikrai negers! O tikri gurmanai kavą pagardina netgi rožių vandeniu. Šis prieskonis labai tinka būtent turkiškai kavai.

  Ar ir Jūs užsinorėjote tikros turkiškos kavos? Na, į Stambulą nuvykti kol kas nėra saugu, tačiau galite susikurti kavos gėrimo ritualą tarsi iš „Tūkstantis ir viena naktis“ savo namuose. Tereikia užsukti į Eastanbul internetinę parduotuvę bei išsirinkti savąją kavą.

  YOUTUBE VIDEO

 • Prenumeruok ir laimėk

  privatumo politika

  Informacija