Prekių katalogas

Kodėl Menengic pistacijų kava - vienas įdomiausių Turkijos gėrimų?

 •  

  Ar kada buvote pavaišinti pistacijų kava? Turbūt retas iš mūsų yra apsilankęs Turkijos miestų skersgatviuose, o dar mažesnė dalis paragavę vieno iš įdomiausių Turkijos gėrimų, kurį vietiniai gyventojai naudoja ir kaip vaistą, ir kaip būdą atsipalaiduoti, taip pratęsdami šimtmečius trunkančias tradicijas bei papročius.

   

  Mažai kam girdėtas turkiškas gėrimas pistacijų yra pilnas užslėptų skonių, kvapų ir ypatingų savybių. Kitaip dar vadinamas kurdų kava, menengic kava, terebinth kava arba tiesiog pistacijų kava, šis tradicinis delikatesas gaminamas iš skrudintų pistacijų kilmės sėklų ir savyje visiškai neturi kofeino, kas leidžia mėgautis kavos skoniu be puikiai žinomų, bet vis labiau nepageidaujamų kavos efektų, neleisiančių ramiai išbūti vienoje vietoje. Jei, priešingai, energijos jums labai reikia, Eastanbul parduotuvėje taip pat rasite daugiau “Ciloglu”; “Naturela” bei kitų prekinių ženklų kavos produktų, tarp kurių, net keletas pagamintų iš pistacijų sėklų. Įdomu, jog apdorotos ir paskrudintos šios sėklos, virtusios į kavos pupeles, naudojamos ne tik kavai, bet ir kaip prieskonis vonios muilams, kramtomajai gumai, ar netgi brendžiui ir įvairiems kitiems stipriesiems gėrimams pagardinti! Dėka unikalios kilmės, bet tradicinės kavos gamybos proceso, šis gėrimas sugeba išlaikyti ne tik konsistenciją, tačiau ir kavos putą, ypatingai, jei į ritualą įtraukiamas pienas, suteikiantis švelnumo ir apjungiantis visas natas į vieną visumą.

   

  Pistacijos medis kavai bei kitiems produktams buvo pasirinktas neatsitiktinai. Jau nuo senovės Graikijos ir Turkijos laikų buvo žinoma, jog sėklos turi daug įvairių gydomųjų savybių. Puodelis šios kavos padeda efektyviai susitvarkyti su plaučių uždegimu bei apsaugoti kvėpavimo takų sistemą nuo kosėjimo, bronchito ar kitų ligų. Šis gėrimas netgi rekomenduojamas dainininkams, norintiems nuraminti ir gydyti pažeistas balso stygas, o dalis veikliųjų medžiagų yra atsakingos už plaukų stiprinimą, tad menengic kava ne tik pamalonins skonio receptorius, bet ir suteiks daug naudos jūsų organizmui.

   

  Tam, kad patirtumėte pistacijų kavą taip, kaip ja jau daugybę metų mėgaujasi turkai, privalote atsipalaiduoti ir susirasti vietą, kurioje galėtumėte būti su savo mintimis ar su bendraminčiais, su kuriais norėtumėte pasidalinti ne tik kava, bet ir giliu pokalbiu. Nors Lietuvoje tikriausiai nerasite vietos, kur auga pistacijos, bet sode, verandoje, ar medžių apsuptyje gerti kavą ir mėgautis gamtos garsais gali būti natūrali terapija. Įsigykite šią ypatingą kavą Eastanbul internetinėje parduotuvėje ir mėgaukitės turkiškais ritualais savo namų komforte!

  Prekių nėra.
 • Prenumeruok ir laimėk

  privatumo politika

  Informacija