Turkiškas granitinis arbatinukas

Produkto kodas: 8681990732212
Grynasis kiekis: 0g
Tiekėjas: dora

39.99 

Kategorija:

Kilmės šalis: Turkija

Turkiška arbata – nepaprastai populiarus gėrimas ne tik Turkijoje, bet ir Kipre bei Balkanų regione. Įdomu paminėti tai, jog nepaisant turkiškos kavos populiarumo, arbata iki šiol yra pirmą vietą užimantis karštasis gėrimas Turkijoje. Norint pasidaryti autentiškos turkiškos arbatos, reikalingas specialus arbatinukas, susidedantis iš dviejų dalių, turkiškai žinomas kaip ?aydanl?k. Į viršutinę dalį, vadinamą demlik, yra dedamos pasirinktos arbatžolės, o apatinėje dalyje užverdamas vanduo. Paprastai yra naudojama juoda arbata, tačiau kai kur populiari aromatingoji turkiška granatų arbata. Vandeniui užvirus, jo yra įpilama į viršutinę dalį su arbata ir jis vėl grąžinamas ant ugnies. Tokiu būdu viršutinėje dalyje užverda stipri, sodri arbata, kurią vėliau galima pritaikyti prie kiekvieno poreikius į ją pridėjus vandens iš apatinės dalies, taip ją susilpninant.

Tradiciškai, svarbu ne tik arbatos skonis, bet ir graži estetinė išvaizda, tad neretai yra naudojami specialūs arbatos rinkiniai. Arbata pilstoma į permatomas, tulpės formos stiklines ir jos yra dedamos ant įvairiai ornamentuotų porcelianinių lėkštučių. Prie arbatos įprastai patiekiami turkiški saldumynai, kurių taip pat galite rasti Eastanbul internetinėje parduotuvėje.

Informacija ant produkto pakuotės gali skirtis nuo puslapyje nurodytos sudėties. Vadovaukitės informacija esančia ant pakuotės, nes ji yra visada teisinga.