Meze restoranas

Apie Meze restoraną

Meze restoranas - turkiška ir graikiška virtuvė po vienu stogu. Mūsų virtuvės šefai garantuoja prabangų, šviežią ir išskirtinai ruošiamą tik su alyvuogių aliejumi maistą. Turime platų asortimentą įvairių užkandžių ir desertų, naminės duonos.  Viską gaminame vietoje. Kadangi turkiška virtuvė pasižymi savo skonių įvairove, savo klientams kiekvieną dieną galime pasiūlyti naują meniu.

Meze restoranas, kartu su daugiametę patirtį turinčiu profesionaliu virtuvės šefu iš Viduržemio jūros regiono, žengė ambicingą žingsnį, pasiūlydamas platų Viduržemio jūros regiono meniu su klasikiniais, populiariais bei įdomiais receptais:

  • raudonųjų lęšių sriuba,
  • mėsos maltinukai kofte,
  • įvairiaspalviai meze užkandžiai,
  • Viduržemio regiono stiliaus mėsos patiekalai,
  • pietietiški desertai.

Pagrindinis patiekalų išskirtinumas – autentiškos receptūros, todėl galite būti tikri, kad ragaudami patiekalus trumpam nusikelsite, arba vėl ir vėl sugrįšite į gražiausias atostogų šalis.

Beveik visi produktai ir prieskoniai atkeliauja iš Viduržemio jūros regiono, o kai kurie švieži produktai, kaip mėsa ir žuvis – iš Lietuvos ūkių.

Meze restoranas darbo dienomis savo lankytojams siūlo dienos pietūs, savaitgaliais vėlyvuosius pusryčius, o vakarais a la carte (gaminame tik po užsakymo), tai pat kviečiame švęsti Jums svarbią progą mūsų restorane.

Susisiekite +37068739610, arba meze@eastanbul.lt

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba 2017 m. kovo 6 d. "Meze restoraną" įvertino 5 balais pagal higienos būklę.

Mergelės bokšto istorija

Kiz Kulesi, arba Mergelės bokštas, yra nedidelėje saloje Stambulo mieste, kuris buvo pastatytas daugiau kaip prieš 2500 metų. Ši sala yra nuostabaus grožio Bosforo sąsiauryje. Kiz Kulesi bokštas yra laikomas, azijietiškos Stambulo pusės, romantikos simboliu. Kasdien daugybė žmonių ateina į Bosforo pakrantę pasėdėti ir pasigrožėti nedideliu, bet labai dailiu bokštu.

Tikslios bokšto atsiradimo versijos niekas nežino. Tačiau vietiniai gyventojai pasakoja daugybę legendų apie šią vietą. Viena iš legendų byloja apie begalinę tėvo meilę dukrai.

Pasakojama, kad sultonas susapnavo, kad jo mylimai dukrai įkando gyvatė ir ji mirė, todėl prabudęs liepė supilti salą. Šioje saloje jis pastatė didžiulį bokštą, kuriame  uždarė savo mylimą dukrą.

Niekas, net jis pats niekad neidavo į tą bokštą, net vanduo ir pienas buvo perduodami per specialius vamzdžius.

Po kelių metų sultono dukra labai sunkiai susirgo, todėl sultonas nusiuntė geriausią savo žiniuonį, kad šis ją išgydytų. Kadangi žiniuonis buvo labai protingas, mergelę greitai išgydė.

Visa tauta labai apsidžiaugė, kad mergelė pasveiko. Žmonės pradėjo jai siųsti įvairias dovanas - duoną, vaisius, avinžirnius. Taip į salą pateko krepšys su vynuogėmis. Vakare iš to krepšio iššliaužė gyvatė. Gyvatė, kaip ir matė sultonas savo sapne, įkando mergelei ir ji iš karto mirė.

Iki šių dienų šis bokštas turi labai didelę reikšmę Stambulo gyventojams. Ir yra ypač mėgiama vieta ne tik vietiniams, bet ir turistams iš viso pasaulio.